• Možnosť poukázať 2% občianskemu združeniu TRI MOSTY

     • Milí rodičia, priatelia,

      chceli by sme Vás poprosiť o podporu občianskeho združenia TRI MOSTY poukázaním 2% resp. 3% (ako dobrovoľník v akejkoľvek organizácii) z Vašich zaplatených daní. Pomáhame zlepšovať a zatraktívnovať vyučovací proces a študentský život na Strednej odbornej škole, Garbiarska 1, Kežmarok.


      Údaje o prijímateľovi:

      TRI MOSTY
      právna forma: občianske združenie
      Adresa: Garbiarska 1, 060 01 Kežmarok
      IČO: 37 943 626


      Tlačivá:

      Potvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov-zo-zavislej-cinnosti_zamestnanec.pdf
      Vyhlasenie_2_zamestnanec.pdf

      Presný postup ako poukázať percentá z dane:


      PRE ZAMESTNANCOV:

      1. Požiadajte svojho zamestnávateľa do 15. februára 2019 o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane. 
      2. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane. 
      3. Ak ste v roku 2018 odpracovali ako dobrovoľník najmenej 40 hodín môžete poukázať až 3 %. Budete potrebovať Potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti od organizácie, kde si dobrovoľnícku prácu vykonávali.

      Podpísané formuláre je potrebné odniesť/doručiť Daňovému úradu v mieste bydliska do 30. apríla 2019. 


      PRE FYZICKÉ OSOBY (FO) A PRÁVNICKÉ OSOBY (PO):

      1. Ak ste FO, ktorá si sama podáva daňové priznanie alebo PO, tak Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania. Daňové priznanie treba odovzdať do 3 marca 2019. Ak oznámite daňovému úradu predĺženie termínu na podanie daňového priznania, tak 2 % (1 %) poukazujete v tomto predĺženom termíne.
      2. Ak ako právnická osoba nedarujete 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel, tak v roku 2018 môžete poukázať iba 1,0 % z dane. Ak chcete ako právnická osoba poukázať 2 % z dane, termín na podanie daňového priznania je zároveň aj posledným termínom na darovanie financií vo výške 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel.


     • Svetový deň Downovho syndrómu - ponožková výzva

     •  

      Vo štvrtok 21. marca 2019 si pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu. V tento deň sa konala milá výzva - ponožková výzva - na vyjadrenie solidarity ľuďom s Downovým syndrónom. Aj žiaci a učitelia našej školy si obliekli dve ponožky rozličných farieb a veľkostí, aby podporili myšlienku "BYŤ ODLIŠNÝM JE SKVELÉ".

     • Naše kozmetičky obsadili 3. miesto na súťaži účesovej tvorby a dekoratívnej kozmetiky v Spišskej Novej Vsi

     • Dňa 15.3.2019 sa žiaci našej školy študijného odboru kozmetik zúčastnil súťaže "24. ročník účesovej tvorby a dekoratívnej kozmetiky", ktorá sa konala v budove Reduty v Spišskej Novej Vsi.

      Súťažiaca mala navrhnúť denné líčenie pre ženu, ktorá sa zúčastní pracovného pohovoru s personalistom firmy. Líčenie mala doplniť vhodným účesom, oblečením a úpravou nechtov. Pod vedením majsterky odborného výcviku Bc. Viery Adamkovej súťažila žiačka II.GŠ Lea Lištiaková a modelka žiačka II.GŠ Laura Leščáková. Obsadili krásne 3. miesto.

     • Voľné pracovné miesto: majster odbornej výchovy pre študijný odbor Mechanik stavebnoinštalačných zariadení

     • Riaditeľka Strednej odbornej školy, Garbiarska 1, 060 01 Kežmarok príjme do pracovného pomeru majstra odbornej výchovy pre študijný odbor mechanik stavebnoinštalačných zariadení.

      Požadovaná kvalifikácia (v zmysle vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z.): vyučený v odbore mechanik stavebnoinštalačných zariadení, alebo v príbuznom odbore (stredoškolské vzdelanie maturita + výučný list v odbore inštalatér).

      Žiadosť s potrebnými dokladmi doručte na adresu školy. Uchádzačov budeme telefonicky kontaktovať.

      Všetky potrebné informácie o tejto pracovnej ponuke sa dozviete tu: volne_pracovne_miesto_MOV_MSIZ.pdf

     • Lyžiarsky výcvik v Levočskej doline

     • Tento týždeň (od 4.3. do 8.3.2019) prebiehal náš lyžiarsky kurz v SKI Centre Levoča - Levočská Dolina. Pozrite sa, ako to prebiehalo:

     • Karneval (Zamaskovaný deň 2019)

     • Pred odchodom na prázdniny dnes (15.2.) u nás v škole nesmeli chýbať karnevalové masky, prevleky a zábava ;) Ďakujeme zúčastneným pedagógom i žiakom 🎭

     • Karneval

     • Už tento piatok (15.2.2019) nás v škole čaká ďalší ročník dňa v karnevalových maskách ;) Pridaj sa - zamaskuj sa - nalaď sa na prázdniny! Najoriginálnejšie masky budú odmenené.

     • Valentínska pošta

     • Dnes (14.2.2019) sa našej škole uskutočnilo obľúbené podujatie Valentínska pošta. Pozrite sa, ako to prebiehalo :)

    • Valentínska pošta
     • Valentínska pošta

     • Milí žiaci, pripravili sme pre Vás každoročnú obľúbenú akciu Valentínska pošta, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 14.2.2019. Napíšte valentínsky odkaz. Počas 3. vyučovacej hodiny členovia žiackej školskej rady pozbierajú odkazy a následné ich roznesú adresátom :)

     • Deň otvorených dverí - 6.2.2019

     • V stredu 6.2.2019 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Ak ste ho nestihli, pozrite si fotografie, čo sme pre žiakov pripravili a ako to u nás vyzeralo.

     • Deň otvorených dverí 2019

     • Stredná odborná škola, Garbiarska 1, Kežmarok srdečne pozýva žiakov a rodičov na Deň otvorených dverí 2019, ktorý sa uskutoční v stredu 6. februára 2019 od 8.00 do 14.00 hod. v dielňach na Tvarožnianskej ulici v Kežmarku (smer Tesco).

      Využite jedinečnú možnosť pozrieť si priestory našej školy, porozprávať sa s učiteľmi a majstrami OV, oboznámiť sa so štúdiom u nás a dozvedieť sa aktuálne informácie o odboroch, ktoré naša škola ponúka.

      Všetci ste vítaní! :)

     • Triedna schôdza rodičovského združenia

     • Vážení rodičia, pozývame Vás na triednu schôdzu rodičovského združenia, ktorá sa uskutoční 16. januára 2019 (streda) o 15.30 hod. v budove školy.

      Tešíme sa na Vašu účasť.

     • Vianoce v našej škole

     • Vyhodnotenie vianočnej výzdoby v našej škole sa uskutoční v stredu 19.12.2018. Pre žiakov bude pripravený žiacky vianočný punč (0,20 €), burza vianočných pohľadníc a ozdôb (spojená s charitatívnym účelom), vrchnáčiky pre Vierku Hriňákovú (predaj je výrobkov) a bohatý kultúrny program.

     • Súťaž o majstra školy vo florbale

     • Stredná odborná škola, Garbiarska 1, Kežmarok, Predmetová komisia telesnej a športovej výchovy vyhlasujú Súťaž o majstra školy vo florbale, ktorá sa uskutoční v utorok 18.12.2018 o 9.00 hod. v telocvični.