Kvapka ľudskosti 2016

03.11.2016 08:54

Vo štvrtok 27. októbra 2016 sa konal na našej škole už 9. ročník humanitárnej akcie Kvapka ľudskosti. Darovať krv v tomto roku prišlo 97 darcov, z toho 25 žiakov a 7 učiteľov našej školy. Aj keď sa v tomto roku nepodarilo prekonať celoslovenský rekord z roku 2010 (175 odberov v jeden deň na jednom mieste), akcia sa opäť stretla s veľkým  úspechom a pozitívnymi ohlasmi u verejnosti. Darovaná krv určite prispeje k záchrane mnohých životov. Akciu podporili svojou účasťou zástupcovia Prešovského samosprávneho kraja a primátor mesta Kežmarok. O kultúrny program a príjemnú atmosféru sa už tradične postaral folklórny súbor Maguráčik, za čo im patrí veľká vďaka Už teraz sa všetci tešíme na jubilejný 10. ročník Kvapky ľudskosti v roku 2017. Reportáž, ktorú o tejto akcii spracovala Kežmarská televízia si môžete pozrieť tu.

Späť